Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2022. Október 29. 09:51, szombat | Belföld
Forrás: Ügyészség

107 millió forintot sikkasztottak ügyfelüktől a könyvelők

107 millió forintot sikkasztottak ügyfelüktől a könyvelők

A Szombathelyi Járási Ügyészség különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emelt vádat azzal a két könyvelővel szemben, akik öt éven keresztül 107 millió forintot sikkasztottak el egyik ügyfelüktől.

A vád szerint a könyvelőket egy szombathelyi gazdasági társaság a könyvelési feladatok ellátása mellett azzal is megbízta, hogy a készpénzes árbevételüket a társaság folyószámláira fizessék be. A vádlottak a bankszámlák felett rendelkezési jogot kaptak, azokról utalásokat is teljesíthettek.

A két könyvelő a rájuk bízott összegeket azonban csak részben, vagy egyáltalán nem fizette be a sértett társaság folyószámláira, így összesen 68 millió forintot tulajdonítottak el jogtalanul. Cselekményüket a könyvelésben feltüntetett valótlan kölcsönköveteléssel leplezték.

A megvádolt nő és férfi ezen kívül a sértett gazdasági társaság vezető tisztségviselőinek tudta és beleegyezése nélkül – a megbízási díjukon felül – minden hónapban olyan összegeket is utaltak át maguknak, melyekről valótlan tartalmú számlákat állítottak ki és helyeztek el a könyvelésben. Az elkövetők ezzel a módszerrel további 39 millió forintot sikkasztottak el.

A Szombathelyi Járási Ügyészség végrehajtandó szabadságvesztés, közügyektől eltiltás és pénzbüntetés mellett a számviteli, könyvvizsgálói és adószakértői tevékenység végzésétől eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottakkal szemben, akiknek büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.

Fotó: Pixabay

Címkék: csaló, könyvelő

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.

2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát

Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei

2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld

Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása

Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása