Hírek
2011. November 10. 07:15, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
1989 után újra lesz magyar nyelvű mise

Decembertől újra lesz magyar nyelvű misézés a burgenlandi Kismartonban (Eisenstadt) – számolt be róla szerdán az osztrák rádió (ORF) magyar nyelvű szerkesztősége.
A kismartoni katolikus egyházmegye püspöke, Ägidius Zsifkovics püspök javaslatára Pál László püspöki vikárius folytatja a régi hagyományokat és tart miséket a város ferences templomában. A burgenlandi tartományi székhelyen 1989-ben tartottak utoljára magyar nyelvű miséket, de azóta nem érkezett olyan ferences atya az egyházmegyéhez, aki magyarul tudott volna misét bemutatni – állt az ORF internetes cikkében.
Az első istentiszteletet advent harmadik vasárnapján tartják. „Reméljük, hogy minél többen eljönnek és bebizonyíthatjuk, hogy szükség van magyar nyelvű misére Észak-Burgenlandban is” – mondta Pál László az ORF-nek.
A magyar népcsoportért felelős püspöki vikárius Erdélyben született. A dél-burgenlandi Óbéren (Olberdorf) volt segédlelkész, később püspökségi bíróvá nevezték ki Kismartonban. Jelenleg a tartományi székhelyhez tartozó Lajtaszentgyörgy (Sankt Georgen) plébánosa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.