Hírek
2017. Október 11. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
200 millió fölött a munkanélküliek száma a világon
A világon kétszázmillió fölé emelkedett a munkanélküliek száma az idén, tavalyhoz képest a növekedés mintegy 3,4 millió - áll az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete, az ILO kedden ismertetett jelentésében.
A dokumentum összeállítói szerint a munkanélküliek számának növekedése elsősorban arra vezethető vissza, hogy stagnálnak, nem fejlődnek a kis- és közepes vállalkozások, amelyek a fő munkaadók a fejlődő országokban.
Afrika leginkább elmaradott országaiban a foglalkoztatottak csaknem a fele kisvállalkozásoknál dolgozik, az arab országokban pedig a középvállalkozások alkalmazzák a foglalkoztatottak közel 70 százalékát.
Az ILO szerint a kis- és közepes vállalkozások az elmúlt években komoly kihívásokkal szembesültek, és nemhogy munkahelyeket teremtenének, hanem inkább leépítenek. A jelentés összeállítói szerint ebből pedig az következik, hogy a munkaképes korúak száma lényegesen nagyobb ütemben nő, mint amilyen mértékben bővül az új munkahelyek száma.
Az ILO szakértői 130 országot vizsgáltak meg és ennek alapján arra jutottak, hogy a 2008. évi pénzügyi válság kezdetéig a kis- és közepes cégeknél jóval több munkahely jött létre, mint a nagyvállalatoknál. A helyzet mára megváltozott, a kis- és közepes cégek ugyanis arra törekednek, hogy a lehető legkevesebb munkaerőt alkalmazzák. Az ILO ezzel kapcsolatban felszólította a világ kormányait arra, hogy változtassanak a kialakult helyzeten és olyan ösztönzőket alkalmazzanak, amelyek érdekeltté teszik a kis és közepes cégeket dolgozóik számának a növelésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
2026. Január 14. 07:10, szerda | Külföld
Olyan képet posztolt a Fehér Ház, amin Trump Grönlandot kémleli az ablakból
Provokatív fotómontázst osztott meg a Fehér Ház: a képen Donald Trump az Ovális Iroda egyik ablaka előtt áll, tekintetét egy utólag odaszerkesztett, hatalmas Grönland-térképre szegezve.
2026. Január 13. 07:43, kedd | Külföld
Fehér Ház: az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\"
Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\" - közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
