Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2023. Május 17. 09:04, szerda | Belföld
Forrás: NAV

37 milliót szagolt ki a NAV kutyája

37 milliót szagolt ki a NAV kutyája

Még hogy a pénznek nincsen szaga – a négylábú szimat profin rácáfolt a teóriára, az ebek több mint 37 milliót szagoltak ki a rejtekhelyen - írja közösségi oldalán az adóhivatal

Másfél milliárd forintot meghaladó adó befizetését csalta el egy biztonsági őröket és takarítókat foglalkoztató számlagyáras bűnözői csoport. A pénzügyi nyomozók az ügyben huszonnégy embert fogtak el, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket, közülük négy főt vettek őrizetbe, akik letartóztatásáról döntött a Zalaegerszegi Járásbíróság.

A több mint 30 céget a háttérből irányító bűnszervezet célja az áfafizetési kötelezettség, valamint a hozzájuk köthető foglalkoztatottak munkabére utáni adók és járulékok kijátszása volt. A számlázási láncba beiktatott alvállalkozók valós tevékenységet nem végeztek, pusztán papíron foglalkoztatták és közvetítették a biztonsági őröket és takarítókat.

Az elkövetők egy komplett számlagyárat is működtetettek a fiktív gazdasági események dokumentálására. Ezek az ügyletek azonban a valóságban sosem jöttek létre, a munkákhoz sem emberrel, sem eszközzel nem rendelkeztek a számlakiállító társaságok. A kamuszámlák célja kizárólag az adólevonás volt, az elkövetők ezekkel a módszerekkel, több mint másfél milliárd forinttal károsították meg a költségvetést.

A NAV nyugat-dunántúli nyomozói a fővárosban és további három vármegyében, összesen 31 helyszínen tartottak kutatásokat. Az ügy későbbi gyanúsítottjai igazán kutyaszorítóban érezhették magukat a rajtaütés napján, mikor feltűntek a bankjegyek keresésére is kiképzett négylábúak. Boot, a rottweiler-erdélyi kopó keveréket, és segítőjét, Pixelt, a belga juhászt nem csalta meg a szimata, rövid időn belül összesen több mint 37 millió forint készpénz rejtekhelyét szagolták ki.

A pénzügyőrök autókat, motoros kishajót, karórákat, párnabélésbe varrt, és egyéb helyekre rejtett milliókat foglaltak le, valamint ingatlanokat és bankszámlákat zároltak, mintegy 600 millió forint értékben.

A bűnszervezet egyik irányítóját a NAV kommandósai fogták el, az akciót a helyszíneken és a háttérből a NAV informatikus szakemberei és revizorai segítették.

A nyomozás különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt folyik.

Ha bűnösségük beigazolódik, a szervezet irányítóira akár 20 év börtönbüntetés is várhat.

Címkék: adóhivatal, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.

2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.

2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld

Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye

A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.