Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2018. Október 20. 07:08, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A fegyvertartási engedélyt időről időre ellenőrizni kell

A fegyvertartási engedélyt időről időre ellenőrizni kell

Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint a fegyvertartási engedélyt időről időre ellenőrizni kell, hogy kisebb eséllyel forduljon elő a kercsi iskolai ámokfutáshoz hasonló eset.

A Krím félszigeten található kercsi iskolában szerdán egy 18 éves tanuló működésbe hozott egy fémdarabokkal megtöltött, házilagos készítésű robbanószerkezetet, majd egy karabéllyal lelőtt húsz embert - 15 diákot és öt felnőttet. A támadásnak több mint félszáz sebesültje is van, közülük tízet intenzív osztályon ápolnak. Az elkövető a lőfegyverhez törvényesen jutott hozzá.

A szakértő az M1 aktuális csatornán pénteken azt mondta, ha egy társadalom megengedi, hogy egy lövészklub tagságon keresztül könnyen hozzá lehessen jutni éles lőfegyverhez, az növeli az ilyen esetek kockázatát.

Szerinte csak ideiglenes dolog, hogy a történtek miatt Krímben minden iskola és óvoda mellé fegyveres őrt állítanak. Ezzel a lépéssel a társadalmat szeretnék megnyugtatni - tette hozzá.

Hangsúlyozta, a 18 éves fiú is fémdetektoros kapun és egy fegyveres őrön jutott túl. Ez azt mutatja, hogy erős biztonsági intézkedések is hatástalanok lehetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.