Hírek
2016. December 22. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A Fuvosz szerint pánikgombot kellene beépíteni a kamionokba is

A taxikhoz hasonlóan a kamionokba is kellene építeni egy úgynevezett pánikgombot, a berlini merénylet kapcsán erre hívta fel a figyelmet Peredi Péter, a Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetségének (Fuvosz) főtitkára.
A Fuvosz főtitkára szerint a berlinihez hasonló tragédiák megelőzése érdekében fontos lenne, hogy a fuvarozó társaságok az útvonalterv készítésekor feltüntessék a kamionsofőrök számára a hatóságok elérhetőségét azokban az országokban, városokban, amelyek áthaladnak.
Peredi Péter hangsúlyozta: fontos, hogy a kritikus helyzetekben a sofőrnek legyen lehetősége a gyors segélyhívásra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.