Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2016. December 09. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

A hétvégén némileg melegebb idő várható, de ónos eső is jöhet

A hétvégén némileg melegebb idő várható, de ónos eső is jöhet

A hétvégén némileg melegebb lesz az időjárás, több helyen 10 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok. Pénteken helyenként még előfordulhat ónos eső, a hétvége további részében száraz, többször napsütéses idő várható

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Éjszaka a Dunától keletre még marad a borult, ködös idő, de a Dunántúlon már nagyobb területen csökken a felhőzet, igaz kisebb (zúzmarás) ködfoltok ott is képződhetnek. Pénteken napközben a középső és dél-alföldi területeken is kitisztul lassan az idő, akár hosszabb időre is kisüthet a nap, de az északkeleti területeken még borult maradhat az ég. Az ország legnagyobb részén nem lesz csapadék, de hajnalban és délelőtt nagyjából a Miskolc-Debrecen vonaltól keletre előfordulhat kisebb mennyiségű ónos eső, ónos szitálás, fagyott eső. Elsősorban az ország középső harmadán élénkülhet meg a légmozgás, a főváros tágabb környezetében erős széllökések is. A legalacsonyabb hőmérséklet az ország legnagyobb részén mínusz 6 és mínusz 2 fok között alakul. Napközben általában 5-10 fokig melegszik a levegő, de a Dunántúlon helyenként ennél is melegebb lehet. Ugyanakkor az északkeleti tartósan borult területeken még délutánra is csak mínusz 1 és plusz 4 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

A gyenge ónos eső veszélye miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére péntekre elsőfokú figyelmeztetést is kiadott a meteorológiai szolgálat.

Szombaton és vasárnap nem várható csapadék és több-kevesebb napsütésre is számítani lehet. Szombaton viszont északkeleten és esetleg a délnyugati határ közelében is tartósan borult, párás maradhat az idő. Szombaton általában mérsékelt marad a légmozgás, csupán a főváros környékén élénkül meg a szél, de vasárnap nagy területen megerősödik a szél.

Szombaton a minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 2 fok, a maximumhőmérséklet plusz 2-9 fok között alakul. Vasárnap a leghidegebb órákban mínusz 5 és 0 fok közötti értékekre lehet számítani, napközben általában 5-10, de északkeleten csupán 2-5 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.

2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.

2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld

Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye

A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.