Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2018. Június 26. 07:21, kedd | Belföld
Forrás: mti

A jövő évi adóváltoztatásokat tárgyalják a képviselők

A jövő évi adóváltoztatásokat tárgyalják a képviselők

A képviselők ma kezdik tárgyalni az Országgyűlésben a kormány jövő évi adóváltoztatási javaslatait.

Az ülésnap reggel 8 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd összesen hat kormányzati előterjesztés általános vitáját bonyolítják le. Terítékre kerül például a belügyminiszter Magyarország biztonsági érdekét sértő külföldi befektetések ellenőrzéséről szóló indítványa, valamint a pénzügyminiszter szociális hozzájárulási adóról szóló előterjesztése.

A kabinet jövő évi adóváltoztatási javaslatairól az utolsó napirendi pontban kezdődik általános vita, ötórás időkeretben. A parlament hétfői döntése alapján az előterjesztői nyitóbeszédre fél óra áll rendelkezésre, amit a vezérszónoki felszólalások követnek egyenként 20 percben. Az általános vita a kormány legfeljebb 30 perces zárszavával ér véget.

A Ház szerdától péntekig a 2019-es költségvetésről szóló előterjesztést tárgyalja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.