Hírek
2017. December 05. 14:16, kedd |
Sport
Forrás: mti
A Real Madrid sikerével 24 év után lenne címvédés a Klubvilágbajnokságon

A házigazda egyesült arab emírségekbeli al-Dzsazira és az új-zélandi Auckland City selejtezős összecsapásával szerdán kezdődik a labdarúgó-klubvilágbajnokság, melynek döntőjére jövő vasárnap kerül sor.
A két nagy esélyes, a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid és a Libertadores Kupa-címvédő brazil Gremio kiemeltként csak a jövő heti elődöntőben lép pályára a tornán, amelyet 2009 és 2010 után harmadszor rendeznek az Egyesült Arab Emírségekben. A királyi gárda rekorderként eddig ötször nyerte meg a tornát, tavalyi diadalának megismétlésével pedig 1993 óta először lenne címvédés. Akkor a brazil Sao Paulónak sikerült ez a bravúr.
A Real Madridban sokan harmadik diadalukat ünnepelhetnék ebben a sorozatban, ugyanis 2014-ben és tavaly is tagjai voltak a keretnek. Ezt megelőzően még 1960-ban, 1998-ban és 2002-ben ért a csúcsra a spanyol csapat. A Gremio 1983-ban hódította el a trófeát.
A klub-vb 2005-ben váltotta fel a klubvilágkupát, amelyen kizárólag Európa és Dél-Amerika legjobb együttese csapott össze. A klubvilágbajnokságon a hat kontinens legrangosabb klubsorozatának győztese, valamint a házigazda szerepel. A megváltozott rendszer ellenére továbbra is kizárólag Dél-Amerikából és Európából került ki a győztes, s olyan is csak háromszor - 2010-ben, 2013-ban és tavaly - fordult elő a kongói Mazembe, a marokkói Raja Casablanca és a japán Kashima Antlers révén, hogy más kontinenst képviselő csapat került fináléba.
A jogelőd klubvilágkupát is beleszámítva az eddigi 55 kiírásból 30-at európai, 25-öt dél-amerikai csapat nyert meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:10, vasárnap | Sport
Döntetlennel kezdte az idényt a címvédő Ferencváros
Vezetett, ám végül csak 1-1-es döntetlent ért el a címvédő Ferencváros szombat este az MTK otthonában a 228. örökrangadón, a labdarúgó Fizz Liga új idényének első fordulójában.
2025. Július 25. 07:49, péntek | Sport
KL-selejtező - Egygólos előnyben a Paks
A Paksi FC hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a szlovén NK Maribort a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.
2025. Július 25. 07:43, péntek | Sport
Vizes vb - Ezüstérmes a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek csütörtöki döntőjében 15-13-as vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól.
2025. Július 24. 16:03, csütörtök | Sport
Vida Beni: Abszolút győzelem!
Beni élménybeszámolója a Pannónia Ring-i Histo Cup versenyről, amit megnyert!