Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2022. Május 13. 09:56, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Állattartó telepet számolnak fel a madárinfluenza miatt Nyírbátorban

Állattartó telepet számolnak fel a madárinfluenza miatt Nyírbátorban

A madárinfluenza megjelenése miatt egy több mint 93 ezer állatot tartó pecsenyekacsa-telepet számolnak fel a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírbátorban

- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján csütörtökön. A hatóság közleménye szerint a gazdaságban az állatok megemelkedett elhullása és az idegrendszeri tünetek hívták fel az állattartó figyelmét a madárinfluenza lehetséges megjelenésére, a Nébih laboratóriuma pedig a vírus H5N1 altípusának jelenlétét igazolta az állományban.

Az állategészségügyi szakemberek a fertőzött gazdaság körül kijelölték a három kilométer sugarú védőkörzetet, valamint meghatározták a tíz kilométeres megfigyelési körzetet; e területeken további vizsgálatok indultak és életbe léptek a járványvédelmi és állatmozgatási korlátozások.

Mint írták, míg a hatóság laboratóriuma Magyarország eddig vírusmentes területén igazolta a madárinfluenza jelenlétét, addig Bács-Kiskun megyében és Csongrád-Csanád megyében - újabb kitörések következtében - tovább bővültek a korábban kijelölt, korlátozás alatt álló területek is.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei új eset jelzi, hogy a madárinfluenza az ország bármely részén megjelenhet, ezért a Nébih ismételten felhívta az állattartók figyelmét: az előírások szigorú betartásával csökkenthető annak esélye, hogy a baromfiállományuk vadmadarakkal érintkezzen és a vírussal megfertőződjön. Kiemelten fontos, hogy az állatokat zártan etessék és itassák, a takarmányt és az almot lefedve tárolják. A magas kockázatú területeken továbbra is kötelező a baromfiállományok zártan tartása, illetve a kötelezően előírt szállítás előtti vizsgálatok.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.