Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2016. Október 30. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Amíg nem fullad ki a kereslet, addig drágulni fognak az ingatlanok

Amíg nem fullad ki a kereslet, addig drágulni fognak az ingatlanok

Az ingatlan.com vezető gazdasági elemzője szerint tovább emelkedhetnek a lakásárak, egészen addig, míg a kereslet ki nem fullad.

Balogh László az M1 délelőtti műsorában kifejtette: egyre többen költöznek Budapestre munkalehetőség és kényelmi szempontok miatt, emellett a lakáshitelezés is bővülhet, egyelőre nem érte el a válság előtti szintet, attól mintegy 20 százalékkal elmarad.

Az Eurostat adatai alapján Magyarországon 255 százalékkal nőtt a kiadott építési engedélyek száma, az adatról Balogh László azt mondta, hogy az alacsony bázis és a fellendülő hazai piac miatt alakult ki a háromszámjegyű bővülés. Emellett az árak 10-12 százalékkal nőttek az elmúlt év azonos negyedévéhez viszonyítva, miközben az unióban csak 2-3 százalékos drágulás figyelhető meg - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében