Hírek
2020. Március 25. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Az online csalások számának jelentős növekedésére figyelmeztetett Von der Leyen

Jelentősen megnőtt az internetes felületeken elkövetett csalások száma, a bűnözők ugyanis kihasználják az emberek koronavírussal összefüggő félelmeit,
és abban üzleti lehetőséget látva értékesítenek hamis gyógyszereket, fertőtlenítő szereket, vagy kínálnak csodatévőnek mondott gyógymódokat - közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a Twitteren közétett videoüzenetében kedden.
Von der Leyen hangsúlyozta, az online bűnözés elleni közdelem jegyében az Európai Unió és ügynökségei a tagállami kormányokkal együttműködésben minden rendelkezésre álló eszközzel fellép az internetes felületeken egyre terjedő csalásokkal szemben az emberek biztonságának és egészségének megőrzése érdekében.
Tájékoztatása szerint az Európai Unió rendőri együttműködést koordináló szervezete, az Europol összehangolt nyomozást indított a hamisított gyógyszerek kereskedelmének fölszámolására, amelynek keretében több mint 4,4 millió tiltott gyógyszerkészítményt foglaltak le és 37 szervezett bűnözői csoportot számoltak fel a nemzeti hatóságok. A művelet folyamán 121 embert állítottak elő, és 2500 közösségi médiafelületet, online kereskedelmi weboldalt és hirdetést töröltek.
Ha a koronavírus ellen oltást, vagy gyógyszert fedeznének fel, az biztos források útján megtudható, arról a kormányok, vagy más állami intézmények beszámolnak. Az uniós bizottság addig is szoros együttműködést folytat a tagállami kormányokkal annak érdekében, hogy a gyakran életveszélyes, hamisított gyógyszerek ne kerüljenek forgalomba - tette hozzá Von der Leyen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld
A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás
Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték