Hírek
2017. Január 27. 08:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Baktérium miatt betegedtek meg tömegesen a határon szolgáló rendőrök

Baktérium okozta a déli határon történt tömeges rendőri rosszulléteket január elején a laborvizsgálatok szerint - írja a Magyar Nemzet pénteki számában.
Toxint termelő, B.cereus nevű baktériumot mutattak ki a laborvizsgálatok a január 2-i ebédre elfogyasztott párolt rizsben és egy orosházi szendvicskészítő műhelyben csomagolt tavaszi felvágottban, amelyek miatt a hónap elején 126 rendőr betegedett meg a déli határnál.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közölte: a megbetegedések után négy Bács-Kiskun, Csongrád és Békés megyei helyszínen, az érintett járási hivatalok közreműködésével végeztek ellenőrzéseket.
A mikrobiológiai vizsgálat az ebédre kiadott rizs mintájából nagy mennyiségben, a felvágottból alacsonyabb csíraszámban mutatta ki a toxint termelő baktériumot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.