Hírek
2018. Május 01. 17:29, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Berlin hazatelepítené azoknak a német nőknek a gyermekeit, akik az Iszlám Állam szolgálatába álltak

Az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet szolgálatába állt német nők gyermekeinek hazatelepítését tervezi a német kormány - írta a Bild című német lap kedden.
A hírszerző szolgálatok szerint legkevesebb 270 német állampolgárságú nő él gyerekekkel az IÁ ellenőrzése alatt álló iraki vagy szíriai területeken. A gyermekek nagyjából 50 százaléka már ott született, de így is német állampolgárok - írta a Bild egy belső kormányzati elemzésre hivatkozva.
A berlini vezetés tervei szerint valamennyi gyermeket hazaszállítják, és "deradikalizálják" rokonok és gyermekvédelmi intézmények segítségével. A háborús övezetekben átélt megrázkódtatások feldolgozásában és a beilleszkedésében pszichológusok is támogatják majd őket.
Az utóbbi években 980 német állampolgár vándorolt ki a Közel-Keletre, hogy csatlakozzon az IÁ-hoz. Egyharmaduk már visszatért Németországba, nagyjából 170-en pedig meghaltak a harcokban.
A szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) vezetője, Hans-Georg Maassen tavaly több előadásában beszélt arról, hogy az IÁ-hoz csatlakozott német harcosok a terrorszervezet elleni műveletek miatt igyekeznek visszajuttatni családjukat. Ez nehéz feladat elé állítja a belső elhárításért felelős nemzetbiztonsági szolgálatot, mert az IÁ "agymosásán" - a szélsőséges iszlamizmus tanain - nevelkedett gyermekek és fiatalok is érkezhetnek Németországba, és kialakulhat egy "új dzsihadista nemzedék".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.