Városlista
2026. január 17, szombat - Antal

Hírek

2017. Október 12. 16:54, csütörtök | Bulvár
Forrás: mti

Bolti lopáson kapták az egymillió dolláros pedagógusdíj elnyerőjét

Bolti lopáson kapták az egymillió dolláros pedagógusdíj elnyerőjét

Bolti lopáson kapták Nancie Atwell amerikai tanárnőt, aki 2015-ban elsőként elnyerte a világ legjelentősebb, egymillió dollárral járó pedagógusdíját, a Global Teacher Prize-t.

A 66 éves maine-i angoltanárnő egy 28 dollárba kerülő kutyapórázt lopott. Ezzel ráadásul megszegte a vádalkut, amelyben tavaly egy másik bolti lopás után vállalta, hogy legalább két évig nem keveredik bajba. Atwell 2016-ban egy 15 dolláros blúzt lopott, az ügy vizsgálatakor pedig kiderült, hogy már 2014-ben követett el lopást.

A pedagógusszakma "Nobel-díjának" szánt Global Teacher Prize-t a Gems Education nevű, szerte a világban 250 magániskolát működtető dubaji családi vállalat alapítványa, a Varkey Foundation ítéli oda. A díj célja felhívni a figyelmet az oktatás, a pedagógusok munkájának fontosságára.

Az írás-olvasást újszerű módszerrel tanító Nancie Atwell a díj teljes összegét az általa alapított nonprofit oktatási központnak adományozta a 2015-ös díjátadón közöltek szerint.

Fotón a díjátadókor

Címkék: lopás, pedagógus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 17. 06:00, szombat | Bulvár

A Sziget fesztivált is díjazták a European Festival Awards groningeni gáláján

Ismét nemzetközi elismerést kapott a Sziget fesztivál a társadalmi ügyek melletti kiállásáért. A rendezvényt 2024 után immár másodszor díjazták a Take a Stand kategóriában a European Festival Awards szerdai groningeni gáláján.

2026. Január 16. 07:10, péntek | Bulvár

Orbán Viktor átadta az egymilliomodik Gondosórát

Orbán Viktor átadta az egymilliomodik Gondosórát csütörtökön - derül ki a kormányfő Facebook-bejegyzéséből.