Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2011. Október 05. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Csak az aromás szeszek adója emelkedik drasztikusan

Csak az aromás szeszek adója emelkedik drasztikusan

Ötven százalékkal emelkedik az aromás szeszesitalok jövedéki adója az Országgyűlés által nemrég elfogadott törvénymódosítás szerint.

A sör, a bor, a pezsgő és a minőségi szeszes italok esetében viszont csak 5 százalék lesz az adóemelés - közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.

A fogyasztók orientálását szem előtt tartva, a törvénymódosítás a „minőségi” szeszes italok – például: pálinka, whisky, brandy –, számára kedvezőbb adómértéket állapít meg, a sajtóban felkapott 50 %-os adóemelés pedig kizárólag a gyengébb minőségű szeszesitalokra érvényes.

A törvénymódosítás célja, hogy azokat a szeszes italokat hozza kedvezőbb helyzetbe, amelyeknek kiemelkedő a minősége, így ösztönözve a lakosságot az egészségesebb, gyümölcsből készült, illetve kevesebb aromát felhasználó termékek fogyasztására.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.

2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát

Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei

2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld

Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása

Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása