Hírek
2018. Június 26. 09:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Csökken a dizájnerdrogok fogyasztása Magyarországon
Elkezdett csökkenni a dizájner drogok fogyasztása Magyarországon - mondta Csákó Ibolya rendőr alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Bűnügyi Osztályának kiemelt főreferense kedden az M1 aktuális csatornán.
A drogellenes világnap apropóján meghívott főreferens elmondta, felmérések szerint a fiatalok többsége először a cannabist próbálja ki, azt követi a herbál, majd megjelennek a különböző gyógyszerek.
A veszélyes gyógyszerfogyasztás nemcsak a fiatalok körében, de az egész társadalomban jelen van - tette hozzá.
Németh Ágnes rendőr ezredes, az ORFK Bűnmegelőzési Osztályának vezetője a műsorban elmondta, a megelőzés szempontjából fontos, hogy a szülők jó viszonyt alakítsanak ki gyerekükkel, ami kiterjed arra is, hogy szabadon beszélnek egymással.
Ha azt látják, hogy a gyermek viselkedése megváltozik, zárkózottá válik, akkor érdemes vele elbeszélgetni vagy szakember segítségét kérni. A gyermekek általában a családban bekövetkező valamilyen krízis után fordulnak kábítószerhez - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
