Hírek
2014. November 19. 08:31, szerda |
Sport
Forrás: MTI/MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Dárdai visszatér Berlinbe - négy meccsig volt kapitány

Az oroszok elleni barátságos mérkőzés után visszatér a berlini Hertha csapatához Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott megbízott szövetségi kapitánya.
A 38 éves szakember a német klub honlapjának nyilatkozva azt mondta, nagyszerű tapasztalatokkal gazdagodott Magyarországon, és köszönettel tartozik a Herthának, hogy lehetőséget biztosított neki a válogatott irányítására.
"Nem változott semmi, négy mérkőzésre vállaltam el a szövetségi kapitányi tisztséget, utána visszatérek Berlinben, és először Michael Preetzcel, a Hertha menedzserével együtt elemezzük majd a mögöttem lévő időszakot" - nyilatkozta Dárdai, aki hozzátette, Preetz a főnöke, ezért beszámol neki a magyarországi "élményeiről".
A megbízott kapitány hangsúlyozta, hogy szerződése van a Herthánál, folytatni akarja edzői tanulmányait, mindemellett Berlin az otthona, ott él a családja, a gyermekei is ott járnak iskolába.
"Természetesen megértem, hogy a magyar válogatott szurkolói örülnek az eredményeknek, és büszke vagyok arra, hogy a munkámnak beérett a gyümölcse. Szerencsés vagyok azért is, mert a játékosokkal jól megértettük egymást, és ők az utolsó izzadságcseppjükig küzdöttek a közös céljainkért" - tette hozzá Dárdai.
Hétfőn Preetz azt nyilatkozta a Kicker című sportnapilap honlapjának, hogy "nem kétséges, vége Dárdai kapitányi munkájának, és az oroszok elleni találkozót követően százszázalékosan a Herthánál elvégzendő munkára és az edzői tanulmányaira koncentrál majd".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport
Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém
A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.
2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport
Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea
2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport
Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst
Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Sport
Pécsi Ármin a Puskás Akadémiától a Liverpool FC-hez igazolt
Pécsi Ármin U21-es válogatott kapus a Puskás Akadémiától a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatához igazolt.