Hírek
2016. Május 15. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Eddig 150 ezren keresték fel az szja-bevallásról szóló honlapot

Eddig 150 ezren keresték fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának szja-bevallásról szóló aloldalát - közölte az adóhatóság az MTI-vel szombaton.
Az új aloldal az szja-bevalláshoz korszerű és könnyen követhető útmutatást ad, ábrákkal, tájékoztatókkal, tanácsokkal segít a bevallást készítőknek - jegyezték meg. Percenként egy új olvasó tájékozódik a személyi jövedelemadóról a honlapon, és az új panelen keresztül mailben közvetlenül is segítséget kérhet az adózó a NAV munkatársaitól.
Az eddigi kérdések alapján sokan érdeklődtek az 1+1 százalékos felajánlásokról: meddig és milyen nyomtatványon lehet rendelkezni; mi történik, ha nem a bevallással együtt küldi el valaki a nyilatkozatát.
Mások a családi kedvezmény kitöltéséhez kértek segítséget, leginkább arról, hogy ki érvényesítse a kedvezményt, illetve, hogy meg lehet-e osztani azt.
A NAV megjegyezte, hogy diákok és nyugdíjasok is érdeklődtek.
Az adóhatóság az új aloldalon a Kérdések-válaszok az szja-bevallással kapcsolatban rovatában közzéteszi a legtöbbször feltett kérdéseket és azokra adott válaszokat.
Az adóhatóság korábbi közlése szerint több mint 2,1 millió személyijövedelemadó-bevallás érkezett a rendszerébe május 1-jéig, félmillióval több, mint tavaly ilyenkor. A bevallási határidő május 20-a péntek, amikor több posta hosszabban tart nyitva.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.