Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2012. Május 15. 14:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Egereken tesztelt műszem segíthet a vakokon

Egereken tesztelt műszem segíthet a vakokon

Egy újfajta műszem egy nap majd helyreállíthatja a látást azoknál az embereknél...

Akik olyan degeneratív szembetegségek következtében vesztették el szemük világát, mint a makuláris degeneráció - olvasható egy egereken végzett kísérletet bemutató tanulmányban.

A rendszer apró, szoláris panel-szerű sejteket használ, melyeket sebészeti úton a retina mögé ültetnek be, egy speciálisan tervezett szemgolyóval, melyet felszereltek egy miniatűr kamerával és egy olyan zseb PC-vel, ami feldolgozza a vizuális adatokat - magyarázta a Stanford Orvosi Egyetem csapata.

A vizuális képeket egy folyékony kristályos mikrokijelzőre vetítik ki, mely a golyókba van beágyazva, hasonlóképp mint a videojátékokhoz használható szemüveg esetében. A képeket a folyékony kristályról a retinába ültetett sejtekre vetítik, ami aztán elküldi a képeket az agynak - számol be a HealthDay.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.