Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2019. Szeptember 05. 13:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egy hétig még kérhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás

Egy hétig még kérhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás

Jövő csütörtökig, szeptember 12-éig igényelhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás azoknak a lányoknak, akik betöltötték a 12. életévüket és az általános iskola 7. osztályába járnak

– közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ csütörtökön az MTI érdeklődésére.
Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei tanévben is lehetőség van a hetedikes lányok önkéntes HPV (humán papillomavírus) elleni védőoltására az oktatási intézményben. Ehhez szülői nyilatkozat szükséges, amelyet szeptember 12-éig kell az iskolába visszajuttatni – írták.

Az oltási sorozat első részletét októberben, a második oltást hat hónap múlva, áprilisban kapják meg a lányok.

Az iskolai kampányoltás során adott vakcina a méhnyakrák kialakulásáért felelős humán papillomavírus kilenc típusa által okozott betegségek ellen nyújt védelmet.

Közölték azt is, hogy a tavalyi tanévben a jogosultak 81,1 százaléka kérte a méhnyakrák elleni védőoltást.

Címkék: hpv, lány, oltás, védőoltás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld

Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.