Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2012. Február 28. 14:21, kedd | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

Eldőlt, ki képviseli hazánkat

Eldőlt, ki képviseli hazánkat

A férfiaknál és a nőknél is a címvédő Westbay SC csapata nyerte a hétfő este zárult curling országos bajnokságot, így ez a két együttes képviselheti Magyarországot a decemberi A csoportos Európa-bajnokságon.

A honi szövetség tájékoztatása szerint a Nagy György, Hall Krisztián, Ézsöl Gábor, Belleli Lajos, Kiss Zsolt és Gazdagh Pál alkotta férfi gárda az ob döntőjében 2-1-re verte a Székesfehérvári CE-Club Aliga alakulatát, a Szekeres Ildikó, Béres Alexandra, Patonai Ágnes, Ádám Boglárka, Páthy-Dencső Blanka összeállítású női együttes pedig 2-0-ra nyerte a finálét az UTE Four-Four ellen.

Tavaly decemberben szintén a Westbay SC két csapata szerepelt magyar válogatottként a moszkvai B csoportos Eb-n, s ott mindkettő kivívta a lehetőséget arra, hogy az idén decemberben, Svédországban sorra kerülő kontinenstornán már a legjobbak között, az A csoportban szerepeljen. Ugyanakkor ahhoz, hogy ez megvalósuljon – a szabályok értelmében –, mindkét együttesnek meg kellett nyernie az idei ob-t.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport

Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém

A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.

2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport

Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea

2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport

Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst

Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:

2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Sport

Pécsi Ármin a Puskás Akadémiától a Liverpool FC-hez igazolt

Pécsi Ármin U21-es válogatott kapus a Puskás Akadémiától a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatához igazolt.