Városlista
2026. január 17, szombat - Antal

Hírek

2020. Október 28. 17:08, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy halálos balesetet okozó nőt

Elítéltek egy halálos balesetet okozó nőt

Két év felfüggesztett fogházra ítélt a Kecskeméti Járásbíróság előkészítő ülésen egy orgoványi nőt, aki két évvel ezelőtt elütött két, járdán sétáló férfit, akik közül az egyik belehalt sérüléseibe

- közölte a Kecskeméti Törvényszék sajtószóvivője kedden az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a nő 2018. június 11-én Orgoványon a megengedettnél gyorsabban hajtott autójával, egy útkanyarulatból átsodródott a másik oldalra, majd visszakormányozva a járművet nekiütközött egy ingatlan kerítésének. Eközben elütött két, a járdán sétáló férfit. Egyikük nekicsapódott a kerítésnek, a másikuk egy virágágyásba esett.

A baleset következtében az egyik férfi olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházba szállítását követően meghalt.

Az ütközés során a másik férfi és az autót vezető nő is megsérült.

A vádlott elismerte bűnösségét, és lemondott a tárgyalásról.

A Kecskeméti Járásbíróság előkészítő ülésen két év - végrehajtásában öt év próbaidőre felfüggesztett - fogházra ítélte, és két évre eltiltotta a járművezetéstől az orgoványi nőt, akit halálos közúti baleset okozásával vádolnak. Az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld

Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege

A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.