Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2022. Április 27. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: ixabay

Elítéltek egy rablónőt Zalaegerszegen

Elítéltek egy rablónőt Zalaegerszegen

Másodfokon, jogerősen hat év fegyházbüntetésre ítélt a Zalaegerszegi Törvényszék egy korábban is büntetett nőt, aki otthonában támadt rá és rabolt ki egy idős férfit - közölte a törvényszék szóvivője kedden az MTI-vel.

Bartalné Mentes Judit közleményében azt írta: a 42 éves asszony tavaly júniusban többször felkereste otthonában akkor 89 éves áldozatát azzal, hogy segít a gondozásában, de a férfi ezt visszautasította. A legutolsó alkalommal az idős ember távozásra szólította fel a nőt, aki azonban ezt nem vette tudomásul, benyomta a lakás ajtaját és fellökte a férfit.

A földre került férfitől megpróbálta megszerezni a karján lévő autóstáskáját, amely a dulakodás közben elszakadt. A nő ekkor kivett belőle 190 ezer forintot, majd távozott.

Az idős férfi az esés és a dulakodás miatt több testrészén is bevérzéseket és zúzódásokat szenvedett.

A Zalaegerszegi Járásbíróság még februárban bűnösnek mondta ki a nőt rablás bűntettében, amelyet a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére követett el. Akkor a bíróság hat év fegyházbüntetést szabott ki a vádlottra, továbbá elrendelte a korábban kifosztás miatt kiszabott egyéves börtönbüntetése utólagos végrehajtását is.

A vádlott és a védője elsősorban felmentésért, másodsorban enyhítésért fellebbezett, de az ügyet kedden tárgyaló Zalaegerszegi Törvényszék helybenhagyta a korábbi ítéletet, így az jogerőre emelkedett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld

Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.