Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2018. Július 21. 19:04, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség

Elmenekült a feketetaxis a rendőrök elől, több kocsit is összetört – Vádat emelnek

Elmenekült a feketetaxis a rendőrök elől, több kocsit is összetört – Vádat emelnek

Több autót is megrongált, és a járdára felhajtva, gyalogosokat is veszélyeztetett az a 25 éves, engedéllyel nem rendelkező taxis, aki ellen vádat emel a fővárosi ügyészség.

A vádlottat a járőrök igazoltatni akarták, de nem állt meg, majd az általa vezetett taxival kilométereken keresztül menekült az őt üldöző rendőrök elől, miközben több szabályosan közlekedő autót is megrongált, és a járdára felhajtva, gyalogosokat is veszélyeztetett.

A vádirat szerint a 25 éves férfi 2016. augusztus 23-án dél körül az általa vezetett taxival a VIII. kerületben közlekedett. A vádlott sem vezetői engedéllyel, sem taxi engedéllyel nem rendelkezett, korábban pedig kábítószert fogyasztott, ami azonban a járművezetésben nem befolyásolta, bódultságot nem eredményezett.

Haladása során a Diószeghy Sámuel utcában a járőrök a vádlottat igazoltatni akarták, és az intézkedés céljából szolgálati kocsijuk hang- és fényjelzését együttesen használták.

A vádlott a jelzés ellenére nem állt meg, kivonta magát a rendőri intézkedés alól, és a kocsijával menekülni kezdett. Több utcán keresztül az Üllői útra kanyarodott, miközben az őt üldöző rendőrök a szolgálati jármű kihangosítóján keresztül többször felszólították a megállásra.

Menekülés közben a vádlott számos közlekedési szabályt megszegett, így áthaladt záróvonalon, piros lámpán, áthajtott a szemközti sávba és a forgalommal szemben közlekedett, felhajtott a járdára, ahol a gyalogosoknak félre kellett ugraniuk azért, hogy a vádlott ne üsse el őket.

A vádlott a menekülés során több autót is megrongált, egyik kanyarodása során összeütközött egy szabályosan közlekedő teherkocsival, majd megállás nélkül tovább haladt, ezt követően pedig a Szabadság híd előtt egy szabálytalan előzés közben két másik kocsinak is nekiütközött.

A vádlott szándékos és súlyos közlekedési szabálysértéseivel közvetlenül veszélyeztette több járművezető és gyalogos testi épségét is.

A férfi végül az I. kerület, Várkert rakparton elvesztette az uralmát a jármű felett és a szalagkorlátnak ütközött.

A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség a jelenleg más ügyben jogerős szabadságvesztést töltő férfival szemben több rendbeli közúti veszélyeztetés bűntette, valamint rongálás vétsége miatt nyújtott be vádiratot az illetékes bíróságra. A büntetési tétel felső határa négy és fél évig terjedő szabadságvesztés.

A nyomozó hatóság a kábítószer birtoklás miatt indult eljárást jelen ügytől elkülönítette.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.