Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2020. Május 01. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Először a belföldi turizmus fog talpra állni

Először a belföldi turizmus fog talpra állni

Először a belföldi turizmus fog talpra állni - mondta Kiss Róbert Richárd turisztikai szakújságíró az M1 csatorna péntek reggeli műsorában.

A járvány előtt - mint kiemelte - csúcsokat döntöttek a foglalási adatok és a turizmusból származó bevételek. Ezért is volt nagy a visszaesés, amiből "nehéz lesz talpra állni".

Szerinte egyre nagyobb a vágy az emberekben, hogy kikapcsolódjanak, ezért belátható időn belül megtelhetnek a magyarországi szállodák, persze csak a szigorú járványügyi szabályok betartása mellett.

A külföldi utazási szokások vélhetően megváltoznak - mondta, kiemelve: felmérések szerint például sokan a közelebbi országokba irányuló autós utazásokat preferálnák a jövőben a távolabbi repülős utak helyett.

Címkék: belföld, turizmus

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.