Hírek
2018. Január 04. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Előzetesbe került a szegedi újévi gyilkosság gyanúsítottja

Elrendelte a Szegedi Járásbíróság szerdán harminc napra annak a 29 éves férfinak az előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint újév napján meggyilkolta nála néhány évvel fiatalabb barátnőjét Szegeden
- közölte Hernádi Gyula, a gyanúsított ügyvédje az MTI-vel. A vajdasági, észak-bácskai Gunarason élő férfit emberölés bűntettével gyanúsítják.
A gyanú szerint a férfi hétfő délelőtt szóváltás után Szegeden, egy Szatymazi utcai lakás szobájában többször fejen ütötte szintén vajdasági barátnőjét, majd a sértett fejét a falba verte és a nyakát két kézzel leszorította. A bántalmazások következtében a nő a helyszínen meghalt.
A gyanúsított ezt követően öngyilkosságot kísérelt meg, felvágta az ereit, de rövid idő múlva meggondolta magát, és a szomszédba becsöngetve mentőt és rendőrt hívott.
A bíróság a szökés, elrejtőzés veszélye miatt elrendelte a magyar-szerb állampolgárságú, életvitelszerűen a Vajdaságban élő férfi előzetes letartóztatását.
A bíróság döntése ellen a gyanúsított és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.