Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2017. Május 29. 11:45, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Embercsempész bűnszervezet tagjai ellen emeltek vádat Győrben

Embercsempész bűnszervezet tagjai ellen emeltek vádat Győrben

Üzletszerűen és bűnszervezetben elkövetett embercsempészet miatt vádat emelt a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy szír férfi és öt magyar társa ellen - tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség az MTI-t.

A közlemény szerint a szír férfi, magyar élettársa, valamint ismerőseik és barátaik 2015 márciusában összesen 139 illegális bevándorlót szállítottak Magyarországról Ausztriába.

Az utaztatásért általában fejenként 300 eurót (több mint 90 ezer forintot) kértek, s összesen mintegy 23 400 euróra (körülbelül 7 millió forintra) tettek szert.

A szír férfi, aki a bűnszervezetet vezette, jelenleg előzetes letartóztatásban van.

Gál Katalin, a főügyészség szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a szír férfi 49 éves, több évtizede él Magyarországon és szellemi munkával foglalkozott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében