Hírek
2022. Július 19. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI/Fotók: police.hu
Eszméletlen sok fegyvereket és lőszert találtak egy értényi férfinál
Arzenálra bukkantak a rendőrök egy idős német férfinál a Tolna megyei Értényben a napokban - tájékoztatott a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon hétfőn.
Azt írták: a 26 fegyvert vagy fegyverutánzatot és az 1128 lőszert a garázsában tartotta az egykor katonaként szolgáló 82 éves férfi, akinek csak a gyűjtemény egy részére volt tartási engedélye, a külföldről behozott fegyverekre nem.
A rendőrök azután tartottak szemlét az ingatlanban, hogy a hosszabb ideje Magyarországon élő gyanúsított feljelentést tett, amely szerint eltűnt hárommillió forint a számlájáról, valamint egy ismeretlen többször is korlátozta őt a szabad mozgásban, mert az utcai kiskaput lánccal, lakattal bezárta, és neki nem adott kulcsot.
A férfi ellen lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntette miatt indult eljárás.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
