Hírek
2012. Július 16. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Ex-Piramis-tagokkal bővült a szolnoki Gitármánia Tábor

Az egykori Piramis együttes két tagja, Závodi János gitáros és Köves Miklós dobos is csatlakozott az idei szolnoki Gitármánia Tábor oktatói közé; a július 23. és 29. közötti rendezvényen Al Di Meola zenekarának magyar dobosától, Kaszás Pétertől szintén tanulhatnak a résztvevők.
Az egyhetes táborba eddig 250-en jelezték a részvételüket, a nagy érdeklődés miatt a szervezők július 20-ig meghosszabbították a jelentkezési határidőt - közölte Nagy Szabolcs sajtóreferens az MTI-vel.
Tájékoztatása szerint az élő, hangszeres zenéről szóló táborba minden 12 évet betöltött személy jelentkezhet, ha kezdő vagy haladó szinten szívesen tanulna Magyarország legjobb könnyűzenészeitől.
A gitárosoknak órát tart például Lukács Peta a Bikini zenekarból és Nagy Ádám, a Roy és Ádám Trió tagja. A basszusgitárosokat Temesi Bertalan, Fehérvári Attila és Kolta Gergő, az énekeseket Magyar Hajnal, a billentyűsöket Cséry Zoltán, Krajczár Péter és Pulius Tamás is oktatja, a dobosok Szendőfi Pétertől, Markó Ádámtól és Csányi Zoltántól leshetnek szakmai trükköket. Mint azt már korábban bejelentették, az ütőhangszeres oktatók között lesz Gulli Briem, a világhírű izlandi dzsessz-funk fúziós zenekar dobosa is.
A Gitármánia és Zenei Továbbképző Táborban számos témakörben lesznek előadások. Az egy hét alatt szórakozásra is lesz lehetőség, hiszen rendhagyó koncerteken bulizhatnak a táborozók. A város Tiszaligetében lévő táborban fellép például az Intim Torna Illegál, az Anti Fitness Club, a Special Providence, a Pribojszki Mátyás Band és a Cherry Bomb.
A táborban a hagyományoknak megfelelően idén is rendeznek tehetségkutatókat több százezer forint értékű ajándékokért. A legjobb diákok hazavihetik például a Marshall 50. születésnapjára készült limitált szériás erősítőt, egy Stratocaster gitárt, egy egyedi festésű basszusgitárt vagy nyerhetnek énekkurzust, mikrofont és más felszereléseket.
A zenekari verseny győztes csapata a díjon felül automatikusan bejut a Hangfoglaló Magyarország 2012 című tehetségkutató sorozat októberi döntőjébe, ahol újabb hangszereket és hangtechnikai eszközöket nyerhet egymillió forint értékben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését
2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást
A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg
2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást
A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg
2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán
Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.