Hírek
2014. Október 17. 12:54, péntek |
Sport
Forrás: Lenger Varga Péter
Fehér lap és öt csere lesz a fociban?

Be kellene vezetni a fehér lapot és a meccsenkénti öt cserét Michel Platini szerint. Legalábbis ezt fejtegeti az Európai Labdarúgó Szövetség elnöke csütörtökön megjelent könyvében.
Parlons Football vagyis Beszéljünk futballul címmel jelent meg csütörtökön Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnökének fociról szóló könyve. Ebbe a francia háromszoros aranylabdás, UEFA-elöljáró egyebek közt azt is kifejti, hogy be kellene vezetni a bíróknál a fehér lap fogalmát is. A játékvezetők ezt akkor mutatnánk fel, amikor egy-egy játékos hevesen vitatja a bíró döntését. A fehér lap mellett pedig a renitens labdarúgó kapna még egy 10 perces kispados kényszerpihenőt is.
Emellett Platini szerint a mérkőzések szünetében plusz két cserét is végrehajthatnának az edzők, szövetségi kapitányok, a meccsek közbeni három mellett. Minderre véleménye alapján azért van szükség, mert figyelembe kell venni, hogy a csapatok jelenlegi kereteit sok játékos alkotja.
Az UEFA elnöke a labdarúgás szabályalkotó testületét (IFAB) is kibővítené egy korábbi játékosokból és szakemberekből álló testülettel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport
Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém
A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.
2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport
Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea
2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport
Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst
Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Sport
Pécsi Ármin a Puskás Akadémiától a Liverpool FC-hez igazolt
Pécsi Ármin U21-es válogatott kapus a Puskás Akadémiától a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatához igazolt.