Hírek
2011. Augusztus 29. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Fennakadnak a rostán a „rokkantnyugdíjasok”
Több esetben talált visszaélést a rokkantnyugdíjazásban a nemzeti rehabilitációs hivatal.
Több mint másfél ezer ember leszázalékolását vizsgáltak felül, 130 esetben döntöttek a rendkívüli eljárás mellett. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium azután rendelt el vizsgálatot, hogy tavaly novemberben két egri orvost vett őrizetbe a rendőrség, akik pénzt kértek a rokkantosításért.
A vizsgált 1500 rokkantnyugdíjas esetében 130-nál tartották indokoltnak a rendkívüli felülvizsgálatot, melyek jelenleg is folyamatban vannak – mondta el Pósfai Gábor. Eddig három esetben változtattak a korábbi minősítésen, de ezek a döntések nem az egri ügyhöz köthetőek – tette hozzá a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főigazgatója. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
