Hírek
2018. December 20. 18:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Figyeljünk jobban, mert az ünnepek idején megnő a tűzesetek száma
Advent idején és karácsonykor megnő a tűzesetek száma – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).
Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közlemény szerint az elmúlt nyolc évben több mint ötvenezer tűzesetben a károkra megközelítően negyven milliárd forintot fizettek ki a biztosítók. Ebből mintegy tízmilliárd forintot 2012-ben, amikor a tüzek száma és a kárösszeg is kirívóan magas volt - írja a Mabisz.
Tavaly mintegy hatezer tűz után 3,8 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók.
A korábbi évek tapasztalatai alapján a november végétől az év utolsó napjáig tartó időszakban keletkezik a tüzek mintegy hatoda az otthonokban, ez az éves átlag kétszerese - közölte a Mabisz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
