Hírek
2021. Június 16. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Forróság és sivatagi por érkezik Afrika felől

A következő napokban is forróságra lehet számítani. Emellett a magasban a Szaharából sivatagi por is érkezik az ország térségébe, amely le is ülepszik a tárgyakra finom, fátyolos bevonat formájában
- hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán.
Török László meteorológus videójában elmondta: a következő egy-két napban még melegebb levegő érkezik az ország felé, ezzel érkezik a sivatagi por is. Egy hullámzó frontrendszernek köszönhetően aztán a hétvégére több fokkal felfrissül az idő.
Kifejtette: kedden az éjszaki órákban gyenge lesz a légmozgás, csapadék sehol sem várható. A hőmérséklet 16 és 23 Celsius-fok között alakul. Szerdán is sok lesz a napsütés, csak időnként élénkül meg a légmozgás. Legfeljebb az Északi-középhegység térségében lehet egy-egy zápor. A nappali maximumok 33 és 38 fok között alakulnak.
Az ország nagy tavalyinál a partokon is meleg lesz a levegő, a víz hőmérséklete általában 25 fok körüli lesz.
Csütörtökön sem várható lényeges változás, de még melegebb lesz, már 39 fok is lehet.
Pénteken megérkezik a hideg levegő első hulláma, és az ország északi, északnyugati részén már 30 fok alatti csúcshőmérséklet várható.
A folytatásban is hűvösebb levegő érkezik az országba, így a hétvégén már országszerte felfrissül a levegő, megszűnik a forróság. Általában 30 fok körüli maximumok várhatók és az éjszakák is viszonylag hűvösebbek lesznek.
A jövő héten visszatér a kánikula, de várhatóan nem lesz olyan meleg, mint most - ismertette a meteorológus.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.