Hírek
2013. Január 07. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Franciaország szigorúbban lép fel a svájci adóparadicsomba menekülőkkel szemben

Franciaország január 1-jei hatállyal új intézkedést vezetett be a svájci adóparadicsomba menekülő adóalanyai ellen, és ez súlyos pénzügyi következményekkel járhat rájuk nézve - hívta fel a figyelmet szombaton a Le Temps című francia lap.
A francia számvevőszék ettől az évtől nem teszi lehetővé a Franciaországban jövedelemre szert tevő, de Svájcban bejegyzett adóalanyok számára, hogy kihasználják a kettős adóztatás elkerüléséről szóló kétoldalú egyezmény adta lehetőséget, és csupán az alpesi országban fizessenek személyi átalányadót, amely alacsonyabb, mint a franciaországi. Ezzel a lehetőséggel 40 éven át élhettek a franciák.
A tavalyelőttig érvényben lévő adószabályok értelmében egy Svájcban bejegyzett adóalany csak 15 százalékos adót fizetett minden franciaországi jövedelme után, míg aki nem tudta kihasználni a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt, az 30 százalékkal adózott. A szomszédos országokból érkező bírálatok hatására Svájc tavaly 30 százalékkal megemelte az átalányadó szintjét, ám az még így is előnyős maradt az adózóknak.
Svájcban 2010 végén 5445 olyan multimilliomos külföldi állampolgárt - köztük mintegy 2000 franciát - tartottak számon, aki átalányadót fizetett a személyi jövedelemadó rendszerében - hangzott el az Inforádióban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.