Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2021. Május 22. 07:00, szombat | Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti

Franciaországban júniusban megkezdődik a 16 és 18 év közöttiek oltása

Franciaországban júniusban megkezdődik a 16 és 18 év közöttiek oltása

Franciaországban júniusban megkezdődik a 16 és 18 év közöttiek koronavírus elleni oltása - jelentette be pénteken Alain Fischer, az oltási programért felelős kormánymegbízott.

"A 16 és 18 év közöttiek beoltása elég gyors lesz, június folyamán megoldható" - mondta a megbízott a BFM hírtévében.

Az Európai Unióban forgalomban lévő oltóanyagok közül egyedül a Pfizer-BioNTech közösen kifejlesztett vakcinája engedélyezett ennek a korosztálynak. A kamaszkorúak közül eddig csak a krónikus betegségben szenvedők kérhették az oltást, ami 10-20 ezer fiatalt érintett.

A 16 és 18 év közötti korosztályhoz mintegy 1,6 millió francia tartozik.

Jean Castex miniszterelnök csütörtök este jelentette be, hogy május 31-től valamennyi nagykorú jelentkezhet a koronavírus elleni oltásra.

Az oltási kampány újabb felgyorsítását a jogosultak körének kiszélesítésével az tette lehetővé a kormányfő szerint, hogy "mostantól nagyon sok dózis érkezik június végéig az országba, ezért a lehető legmagasabb szintű átoltottságot kell elérni". Jean Castex szerint erre megvan a remény, miután az oltóközpontokban nem csökken az érdeklődés.

Franciaország májusban 16 millió, júniusban pedig 32 millió adagot kap az Európai Unióban forgalmazott oltóanyagokból.

Több mint egy hete egyébként már valamennyi, legalább 18 éves lefoglalhatja az interneten a késő esti órákban az előző napról megmaradt adagokat másnapra. Összességében eddig több mint 22 millió francia kapta meg az első adagot, mi ez a teljes lakosság harmadának, a nagykorúak 40 százalékának felel meg, míg 9,4 millióan - a teljes lakosság 14 százaléka, a felnőttek 17 százaléka - kapta meg mindkét adagot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.