Hírek
2019. December 05. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyakorlat miatt fokozott katonai járműforgalom lesz több útszakaszon
Gyakorlat miatt fokozott katonai járműforgalom lesz vasárnap és hétfőn több forgalmas útszakaszon - közölte a Magyar Honvédség Altiszti Akadémia szerdán a Facebook-oldalán.
Tájékoztatásuk szerint vasárnap 8 óra és 11 óra között, valamint hétfőn 5 óra és 9 óra között gyakorlaton részt vevő katonák és technikai eszközök átcsoportosítása zajlik. Ezért megnövekedett katonai járműforgalom várható a Szentendre - 11-es főút - M0 - M5 autópálya - örkényi lehajtó - 5-ös főút - Táborfalva útvonalon.
Azt kérik, hogy az autósok a katonai járművek közelében fokozott óvatossággal közlekedjenek, mivel azok mérete és sebessége eltérhet a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól.
"A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát" - fogalmaztak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
2026. Június 02. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
