Hírek
2019. December 14. 10:18, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Gyermekpornográfia miatt körözött ír férfit fogtak el Budapesten
Írországban gyermekpornográfia miatt körözött férfit fogtak el Budapesten;
Daniel C. több mint három éve bujkált a magyar fővárosban, a VI. kerületben bérelt lakást, kiadásait pedig abból fedezte, hogy magánórákat adott angoltanárként - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu-n szombaton.
Ismertették, hogy Daniel C. ellen az ír hatóságok büntetőeljárást folytattak, ennek keretében tartottak házkutatást írországi lakóhelyén, és az ott lefoglalt adathordozókon gyermekpornográfiát tartalmazó felvételeket találtak a rendőrök. A férfi nem jelent meg a bírósági tárgyaláson, 2016 februárjában elhagyta Írországot és elrejtőzött, ezért ellene körözést adtak ki.
Az Ír Garda - Nemzeti Bűnügyi Nyomozó Iroda Daniel C. felkutatásának érdekében a Célkörözési Egységek Európai Hálózatán (ENFAST) keresztül felvette a kapcsolatot a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) célkörözési alosztályával.
A KR NNI nyomozói a BRFK VI. kerületi Rendőrkapitányság rendőreivel együttműködve december 11-én elfogták és őrizetbe vették az ír férfit. Daniel C. átadásáról Írországnak később dönt a bíróság - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
