Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2018. Február 11. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Hackertámadás érte a phjongcshangi szervereket

Hackertámadás érte a phjongcshangi szervereket

A téli olimpia szervezőbizottságának (POCOG) szervereire szombat este, a játékok megnyitója idején csaptak le.

A POCOG szombaton közölte, hogy a kalóztámadás zavart okozott a sajtóközpont digitális televíziós műsorszolgáltatásában (IPTV). A szervezők leállították a szervereket, hogy megakadályozzák a még nagyobb károkozás. Emiatt nem volt elérhető az olimpia hivatalos honlapja, aminek következtében azok a szurkolók, akik interneten vásároltak jegyet a sporteseményekre, nem tudták kinyomtatni a foglalásokat igazoló szelvényeket.

A zavart csak helyi idő szerint szombat reggel nyolc órakor sikerült teljesen elhárítani. A hackertámadás forrása egyelőre nem ismert. A szervezőbizottság hangsúlyozta, hogy a hackertámadás a téli olimpiai játékok szempontjából nem létfontosságú számítógépes rendszerekben okozott zavart néhány órán át, és sem a sportolók, sem a látogatók biztonsága nem volt veszélyben.

Címkék: hacker, olimpia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása

Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.

2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld

Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben

Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez

2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld

Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését

Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.

2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld

Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson

Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.