Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2021. Október 10. 18:04, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Halálos lakástűz történt Kecskeméten

Halálos lakástűz történt Kecskeméten

Egy ember meghalt egy kecskeméti panelház kilencedik emeleti lakásában keletkezett tűzben vasárnap délután - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-t.

Azt írták: lángok a Reile Géza utcai lakás minden szobájában felcsaptak, a nappali teljesen kiégett.

A tűz oltása közben a tűzoltók a nappaliban egy holttestet találtak.

Mivel a lépcsőházat elborította a füst, a tízemeletes házból 44 lakót kikísértek a tűzoltók. A ház állapotát statikus, a tűz keletkezésének okát pedig a katasztrófavédelem vizsgálja.

Megemlítették, hogy két kistestű kutyát kimentettek az égő lakásból, illetve egy szintén füsttel telített tizedik emeleti lakásból egy macskát.

Az állatoknak nem esett bajuk, a kutyák barátokhoz kerültek - olvasható a Mukics Dániel, az OKF szóvivője által jegyzett közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.