Hírek
2019. Március 21. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hét hatalmas mozdonynak megfelelő szemetet szedtek össze a sínek mentén
A MÁV több mint 584 tonnányi illegálisan lerakott hulladékot szállítatott el területeiről eddig idén – tájékoztatta a vasúttársaság kommunikációs igazgatósága szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint a Budapest közigazgatási határain belüli vasúti területekről megközelítőleg 342,5 tonna, vidéki MÁV-területekről pedig 241,5 tonna jogszerűtlenül elhelyezett szemetet vitetett el a vasúttársaság.
A szemét mennyiségének érzékeltetésére hozzátették: hét hatalmas mozdonynak megfelelő tömegű hulladékot gyűjtöttek össze.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
