Hírek
2020. Március 02. 15:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Húsz bevándorlót találtak egy kamionban hétfőn Csanádpalotánál

Húsz bevándorlót találtak a román határrendészek egy török kamionban hétfőn hajnalban a Nagylak-Csanádpalota határátkelőhelyen – közölte honlapján a román határrendészet.
A kísérőiratok szerint Törökországból Lengyelországba tartó, textil hengereket szállító kamion hajnali öt órakor jelentkezett a Romániából való kilépésre. A határrendészek kockázatelemzés alapján rendelték el a jármű alapos átvizsgálását. A bevándorlókat a textiltekercsek között elbújva találták.
Az első vizsgálatok szerint a 17 felnőtt férfiból és három kiskorúból álló csoport tagjai Szíriából, Irakból, Egyiptomból és Palesztinából származnak, valamennyien menedékjogért folyamodtak korábban az EU valamely államában.
A török sofőr ellen embercsempészet, a bevándorlók ellen illegális határátlépési kísérlet miatt indul eljárás Romániában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.