Városlista
2026. január 17, szombat - Antal

Hírek

2011. Október 09. 07:41, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Huszadik lett női csapatunk, lólengésben Berki Krisztián indul

Huszadik lett női csapatunk, lólengésben Berki Krisztián indul

A magyar női csapat huszadik helyen végzett a tokiói olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokság szombati versenynapján.

Draskóczy Imre vezetőedző tájékoztatása szerin a Divéky Luca, Böczögő Dorina, Austin Sheppard, Lónai Hajnalka, Gombás Laura, Nagy Orsolya összeállítású együttes jól tornázott, mindössze három rontás volt, felemáskorláton Divéky, gerendán pedig Böczögő és Sheppard hibázott.

Összességében a magyar női válogatott előrelépett, ugyanis az elmúlt tíz év legjobb helyezése a 21. pozíció volt a 2003-as anaheimi vb-n. Mindez az olimpiai kvóta szempontjából ugyanakkor azt jelenti, hogy csapatként nem szerzett kvalifikációt a magyar válogatott, amely 203,654 ponttal zárt.

Egyéni összetettben Austin Sheppard szerepelt a legjobban, aki 52. helyen végzett a 216 versenyzőből, ráadásul Böczögővel ugrásban „finálé közeli” helyezéseket gyűjtött be, Sheppard 11., Böczögő 14. lett. Ez azt jelenti, hogy Sheppard a harmadik számú tartalék az ugrás fináléjában. Felemáskorláton Sheppard 69., Böczögő 71. lett, gerendán 93. helyével Gombás szerepelt a legjobban, talajon pedig Böczögő a 65. helyével.

Eldőlt, hogy a lólengés Európa-bajnoka, Berki Krisztián még nyújtón és gyűrűn indul majd. Berki úgy utazott ki, hogy bokájával probléma volt, lába nem jött kint teljesen helyre, így az ugrást kihagyja. Mint ismeretes, az olimpiai kvótához Berkinek lovon érmes helyezés szükséges, a másik két szeren pedig az átlag pontszám 85 százaléka. (pr)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport

Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik

Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.

2026. Január 17. 06:00, szombat | Sport

Vb-2026 - Több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett

A december 11-től keddig rendezett első szakaszban több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA) a nyári világbajnokság kapcsán.

2026. Január 15. 07:31, csütörtök | Sport

Férfi vízilabda Eb - Százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a magyar válogatott

A magyar válogatott szerdán 21-6-ra legyőzte a máltai csapatot, így százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon.6

2026. Január 13. 07:44, kedd | Sport

Nemzeti Sport Gála - Kós Hubert a férfi, Márton Luana a női győztes

A férfiaknál Kós Hubert világbajnok úszót, a nőknél Márton Luana világbajnok tekvondóst választotta meg a 2025-ös év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).