Hírek
2011. Október 02. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
Ideális volt az idei év

Kiemelkedően jó évjárat lesz a 2011-es a villányi borászok szerint. A korai fajtákat már leszüretelték, október közepéig pedig a többi szőlővel is végeznek.
Ideális volt az idei év a villányi borászok szerint. A jég nem verte el a fürtöket, az eső akkor esett, amikor kellett, és a nap is akkor sütött, amikor kellett.
- 1965-ben kezdtem a szakmát, de ilyen évjárattal még nem találkoztam. Igaz, hogy az év közben hordott magával elég sok veszélyt, növényvédelemmel, agrotechnikával le kellett küzdeni és ezt sikeresen meg is tettük. Ez a szüreti időszak valami fantasztikus - jelentette ki a hírTV-nek Tiffán Ede.
A szüret nagyjából a felénél tart, a korai fajták, a portugieser, a kékfrankos és a Pinot Noir már tartályokban vannak. A Merlot és a Shirazt most szedik, október közepéig pedig a Cabernet Sauvignon és a Cabernet Franc is a pincékbe kerül.
- Úgy látom, hogy a késői fajták cukrosodása egy kicsit lelassult, azonban azt hiszem, hogy az érési folyamat ettől függetlenül intenzív és jó, csak maga a cukor gyűjtési folyamata lassúbb. Ez azonban nem baj, mert ezek nem lesznek túl magas alkoholtartalmú borok, viszont nagyon érett szőlőket tudunk szüretelni - mondta Bock József.
Villányban a hagyományos borlovagavatással kezdődött a vörösbor fesztivál, amelyre 30 ezer látogatót várnak a hétvégén. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.