Hírek
2017. Június 09. 05:00, péntek |
Sport
Forrás: mti
Idén sem lesz Szuperkupa
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) a klubok kérésének eleget téve nem írta ki tavaly tavasszal a Szuperkupát, amelyre így idén nem kerül sor.
"Tavalyelőtt az MLSZ kiírta a bajnok és a kupagyőztes mérkőzését, de végül azért nem került sor a Szuperkupára 2016 nyarán, mert mindkét sorozatot a Ferencváros nyerte. Az elnökség tavaly tavasszal erre az esztendőre már azért nem írta ki a Szuperkupát, mivel a klubok szerint nem illik a felkészülésükbe" - mondta csütörtökön az MTI-nek Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője.
Idén a Budapest Honvéd nyerte meg az OTP Bank Ligát, míg a Magyar Kupát sorozatban harmadszor a Ferencváros hódította el.
A Szuperkupát nem először nem rendezik meg, ugyanis 1992-es rajtját követően 1996 és 2001 között nem játszott érte a bajnok és a kupagyőztes.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 07:05, kedd | Sport
Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott
2025. December 01. 07:24, hétfő | Sport
Las Vegas-i Nagydíj - Verstappen nyert, Norris a vb-cím küszöbén
2025. November 29. 09:19, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Fölényes debreceni siker a keleti rangadón
A listavezető Debrecen 3-0-ra győzött a Nyíregyháza vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 15. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
