Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2016. Február 12. 08:03, péntek | Belföld
Forrás: MTI - fotó: hirado.hu

Illegális bevándorlás: a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak

Illegális bevándorlás: a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak

A kormány szeretne megegyezni az ellenzékkel a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatos alaptörvény-módosításról, de \"a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak\"

- mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna műsorában csütörtök este. Kovács Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy tavaly tavasszal az MSZP azt állította, a migráció kérdése nem valós probléma, a kormány "találta ki". Jelezte: amikor a kormány kezdeményezte a jogszabályok szigorítását, a honvédség bevetésének lehetőségét, a kerítésépítést, az ellenzék - de különösen a baloldal - úgy reagált, hogy azokra nincs szükség.

Arra a kérdésre, hogy a tartanak-e nemzeti konzultációt, esetleg népszavazást a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatban, a kormányszóvivő úgy válaszolt: ez attól függ, sikerül-e dűlőre jutniuk az ellenzékkel, meg tudják-e győzni őket, hogy a felelősséget nekik is vállalniuk kell "az ország, a magyarok biztonsága érdekében". Hozzátette: ha nem, akkor meg fogják találni "a leghatékonyabb módszert, amellyel az emberek véleményét ki lehet kérni".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.