Hírek
2012. December 13. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Injekció sündisznó tüskéből
Az emberek általában igyekeznek elkerülni a sündisznókat, orvosi kutatók azonban nemrég elkezdtek érdeklődni a tüskés teremtmények iránt, kifejezetten a tüskéiket kezdték el tanulmányozni annak reményében, hogy fájdalommentesebb injekciókat és jobb orvosi kötőanyagokat hozzanak létre - írja a Fox News.
A Massachusetts Institute of Technology és a bostoni Női Kórház szakemberei arra törekszenek, hogy a sündisznó tüskéit kötőanyagok, injekciós tűk készítésére használják fel. A tudósokat az észak-amerikai sündisznó ihlette meg. Ezeknek ugyanis egy 4 mm vastagságú 'fedő' van a tüskéjük végén, ami mikroszkopikus anyaggal van borítva és amit más állat bőrébe kerülve rendkívül nehéz eltávolítani.
Annak reményében, hogy hasznosítsák a tű azon tulajdonságát, hogy könnyen jut be, de nehezen jut ki a bőrből, a tudósok létrehoztak egy olyan mechanikus eszközt, amely utánozza a tüskét.
A sündisznó tüske a kevésbé fájdalmas injekciós tűk kifejlesztéséhez vezethet, valamint jobb orvosi kötőanyagok megalkotásához ad támpontot a kutatóknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
