Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2018. Május 29. 07:29, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Ismét lehet pályázni a NOE Családbarát önkormányzat díjára

Ismét lehet pályázni a NOE Családbarát önkormányzat díjára

Idén ismét lehet pályázni a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) Családbarát önkormányzat díjára - közölte a szervezet az MTI-vel.

A NOE az elismeréseket 2006. óta olyan helyhatóságoknak adományozza, amelyek intézkedéseikkel, támogatásaikkal a családos közösségeket erősítik, könnyebbé téve ezzel a gyermeknevelést a hétköznapokban.

A közlemény szerint a szervezet három év kihagyás után, a nemzetközi sztenderdeket is figyelembe véve hirdeti meg ismét a pályázatot, amelyre szeptember 15-ig lehet jelentkezni elektronikus formában a noe@noe.hu e-mail címen, valamint postai úton a 1056 Budapest, Március 15. tér 8. címen. A díjakat októberben adják át az Országházban.

Az elismerésre pályázhatnak a korábban már díjazott önkormányzatok is, hiszen a Családbarát önkormányzat díj nem egy örökös elismerés, hanem évről-évre újra pályázható és elnyerhető az elmúlt év intézkedései, vívmányai alapján - emelték ki.

A pályázatról további információ a http://www.noe.hu/sajtoszoba/csaladbarat_onkormanyzatok oldalon található.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.