Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2018. December 23. 11:42, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/FOTÓ: MTI/MTI/KOMKA PÉTER

Javult a levegő minősége

Javult a levegő minősége

Országszerte javult a levegő minősége, de egy településen továbbra is veszélyes, néhány helyen pedig egészségtelen a levegő a magas szállóportartalom miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap az MTI-vel azt közölte: Vácott még mindig veszélyes, Egerben, Miskolcon és Putnokon egészségtelen a levegő minősége a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációja miatt. További hat településen - Budapesten, Hernádszurdokon, Kecskeméten, Sajószentpéteren, Salgótarjánban és Szegeden - kifogásolt a levegő minősége.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ továbbra is javasolja, hogy az érintett térségekben a kismamák és a gyermekek, az idősek, az asztmában és egyéb légzőszervi, illetve keringési betegségben szenvedők ne tartózkodjanak a szabadban.

A levegőminőségre vonatkozó pontos adatok megtalálhatók az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat oldalán, a http://www.levegominoseg.hu-n.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld

Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne