Hírek
2018. Április 21. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Jelentősen enyhítették egy szexuális visszaéléssel vádolt tanár büntetését

Jelentősen, 8 évről 3 év 6 hónapra enyhítette egy szexuális visszaéléssel és pornográfiával vádolt tanár börtönbüntetését a Budapest Környéki Törvényszék pénteken meghozott másodfokú, jogerős ítéletével.
Ugyanakkor végleg eltiltotta őt a tanári foglalkozástól.
Az első fokon eljáró Gödöllői Járásbíróság 2017 októberében Sz. R.-t 8 év börtönbüntetésre ítélte és 8 évre eltiltotta a tanári foglalkozástól. A döntés ellen a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A másodfokon eljáró Budapest Környéki Törvényszék pénteken zárt ülésen meghozott jogerős ítéletében az elsőfokú ítéletet a minősítő és büntetést kiszabó részében megváltoztatta.
A törvényszék mellőzte a gyermekpornográfia bűntettében a bűnösség megállapítását és a kiszabott szabadságvesztést 3 év 6 hónapra enyhítette. Ugyanakkor végleg eltiltotta a vádlottat a tanári foglalkozástól, illetve minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelynek keretében 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban áll.
A törvényszék elsőfokú ítéletről korábban kiadott közleménye szerint a megvádolt általános iskolai tanár és a kiskorú, 7. osztályos diák között 2016 decemberében alakult ki bizalmi viszony, amely a sértett beleegyezésével rendszeres, iskolán kívüli találkozásokká, majd szexuális kapcsolattá alakult. A vádlott kérésére a sértett magáról, illetve a vádlott a szexuális együttlétekről pornográf felvételeket készített, fogadott és tárolt a telefonján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.